Stačí len prekročiť prah, aby ste sa ocitli v stredoveku

VÍNNA PIVNICA

Vínna pivnica Krone Svätý Jur je skutočný klenot – koruna nášho domu. Nájdete tu štýlovo zariadený priestor s atmosférou stredovekej krčmy. Tvoria ju dva samostatné priestory – lisovňa a vinotéka – ktoré sú pripravené až pre 40 hostí.

Základy pivnice siahajú do stredoveku a klenby patria k renesančnému domu. V tomto priestore to skutočne dýcha minulosťou, ktorú sme sa rozhodli oživiť v celej svojej sláve. Stredoveká krčma je zariadená dreveným masívnym nábytkom podľa skutočných historických vzorov. Na stenách visí galéria uhorských kráľov.

Kráľovské menu je podávané na keramickom riade a drevených podnosoch. Aj vaše gurmánske chúťky si prídu na svoje. Popri tradičných jedlách, ktoré podávame v našej vinárni, vám ponákame aj také, ktoré len tak hocikde neochutnáte. Zahĺbili sme sa totiž do starých kníh a oprášili sme dávno zabudnuté recepty, ktoré chutia naozaj fantasticky.

Ku každej kráľovskej hostine patria vyberané nápoje. Tie pochádzajú z vínnych pivníc svätojurských vinárov, známych v širokom okolí a aj vďaka tomu u nás víno vždy tečie prúdom. Náš pivničný majster s vami rád pri vínnych degustáciách podišputuje o tých najkvalitnejších odrodách.

O vašu zábavu sa postarajú kráľovskí pohárnici a čašníci v dobových kostýmoch, ale aj muzikanti a kaukliari z celého kráľovstva. Hltači ohňa, krásne tanečnice alebo šikovní šermiari vám radi predvedú čosi zo svojho umenia.

Jedinečný zážitok si môžete dopriať pri ktorejkoľvek príležitosti. Hľadáte priestor pre netradičnú svadbu, firemný večierok alebo miesto, kde by ste strávili teambuilding? Dozrieme na to, aby ste na pobyt v Krone Svätý Jur tak skoro nezabudli. Program, menu a aj ďalšie požiadavky s vami individuálne dohodneme do najmenších detailov a postaráme sa, aby bol váš výnimočný deň naozaj veľkolepý.