O NÁS

V Krone Svätý Jur si uvedomujeme, že dobrá reštaurácia stojí na kvalitných surovinách, profesionálnom tíme, vynikajúcom šéfkuchárovi, skvelej obsluhe a príjemnom prostredí. To všetko nájdete v našej reštaurácii v centre Svätého Jura. Naša výnimočnosť spočíva v kombinácii tradičných historických receptúr s novou úpravou, za použitia moderných technológií. Využívame pri tom sezónne suroviny od lokálnych dodávateľov. Výberu čerstvej zeleniny a ovocia, najlepších kúskov mäsa a prvotriednych svätojurských vín venujeme rovnakú pozornosť ako samotnému kulinárskemu umeniu. Jedlá si môžete vychutnať v štýlovej reštaurácii na poschodí renesančného domu alebo na terase, kde sme si prichystali bohatú ponuku grilovaných dobrôt. Radi pripravíme svadobné menu či pokrm k vášmu eventu alebo teambuildingu, ktorý prežijete v historickej vínnej pivnici s bohatou vinotékou. A k tomu všetkému vám radi ponúkneme ubytovanie v našom penzióne v štýlových izbách s jedinečnou atmosférou. Navštívte nás vo Svätom Jure. Radi vás presvedčíme, že patríme medzi najlepšie reštaurácie v okolí Bratislavy.

AKO SA NÁM TO PODARILO

Ako sa nám záchrana renesančného domu podarila, pokojne posúďte osobne. Radi vás v Krone Svätý Jur privítame. Našim hlavným zámerom bolo vytvoriť z chátrajúcej ruiny živý priestor, kde sa budete cítiť príjemne. Penzión, reštaurácia a kaviareň boli prirodzeným vyústením ďalšieho smerovania.

Nakoniec sme sa museli dohodnúť na názve, pod ktorým nás budete poznať. Po búrlivých diskusiách sme dospeli k zhode a reštauráciu s ubytovaním pri Bratislave sme pokrstili ako „Krone“. Vzdávame tým hold starému obyvateľstvu Svätého Jura, ktoré malo nemecké korene. Pre pomenovanie Krone máme však viac dôvodov. Pri výskume sme objavili jedinečný kúsok fresky vo vínnej pivnici. Celý výjav je nenávratne stratený, ale na tom malom fragmente sa objavila uhorská kráľovská koruna. Tento nález je tak unikátny, že sa preniesol aj do nášho názvu. A napokon, Krone pre nás zosobňuje celý dom, pretože sme si vedomí, aký poklad máme vo svojej správe.

Veríme, že oceníte našu snahu o záchranu renesančného domu v okolí Bratislavy a Krone Svätý Jur sa stane aj vašim obľúbeným klenotom. Naša misia dosiahne svoj pomyselný cieľ, keď budete odchádzať spokojní a radi sa k nám vrátite.

NÁŠ TÍM